Otázky a odpovede

FAQ

fotograf Košice, svadobný fotograf, fotograf na svadbu v Košiciach, svadobný fotograf Košice, svadobné fotenie

Upravujete všetky fotky?

Áno! Fotograf, ktorý neupravuje všetky fotky, alebo hodí na všetky jeden preset bez akýchkoľvek úprav, pre mňa nie je plnohodnotným fotografom.

Fotíte aj s viacerými fotografmi naraz?

Áno, ale iba ak je to potrebné. Na väčšinu fotení si vystačím aj sama. O druhom fotografovi by som rozmýšľala hlavne v prípade väčšej svadby : 150+ hostí, alebo v prípade, že by ste to tak chceli vy ako môj klient. Výhoda druhého fotografa je tá, že ak náhodou prvý fotograf nestihne niečo odfotiť, druhý to stihne takmer určite. Takisto, ak si zarezervujete aj 2. fotografa, fotografie aj z toho istého momentu budete mať z rôznych uhlov. Je to zaujímavejšie a máte väčšiu istotu, že sa všetko podarí nafotiť tak, ako si želáte. 🙂

cestovné náklady súčasťou balíkov?

Do 100km od môjho bydliska sú cestovné náklady v cene balíkov. Ak máte svadbu viac ako 100km od Košíc, cestovné náklady sú potom 0,20€ / km, alebo podľa dohody. Dôležité je ale povedať, že vďaka mojej aj manželovej práci veľa cestujeme, preto sa ľahko môže stať, že mi platiť cestovné náklady nebudete musieť. Ozvite sa mi, iste sa dohodneme.

Zaujíma ma Vaša tvorba, fotíte aj iné veci ako svadby a rodiny?

Milujem, keď môžem zachytiť emócie a neopakovateľné momenty! Nezáleží na tom, či to je svadba, alebo rodinné fotenie. No samozrejme, fotografii sa medze nekladú a preto fotím aj portréty, rôzne eventy a robím aj produktové fotenia.

Fotíte aj predsvadobné / rande fotenie?

Samozrejme, rada s Vami dokonca aj vycestujem na nejaké pekné miesto vhodné pre vaše „rande“ fotenie .

V akej forme odovzdávate fotografie?

Štandardne odovzdávam fotografie na USB kľúči, v tlačenej forme v darčekovom balení a vo forme online galérie dostupnej ešte rok po svadbe. Všetko závisí na tom, aký balík si vyberiete, alebo ako si nastavíme podmienky odovzdávania fotiek. Ak budete chcieť, je možné si doobjednať ďalšie kópie USB kľúčov alebo tlačených fotografií. 

Ako dlhofotíte?

Fotiť som začala pred viac ako 10 rokmi, kedy moja mamka kúpila našu prvú zrkadlovku Nikon. Keďže sa už vtedy aktívne venovala foteniu, naučila ma vtedy mnoho vecí o fotografii ako takej. Či už išlo o kompozíciu, získanie vhodných svetelných podmienok pre fotenie, alebo samotnú prácu s fotoaparátom. Živiť fotografiou som sa začala od roku 2019. 

Koľko fotografií dostaneme po svadbe?

To záleží na tom, aký svadobný balík si vyberiete. Väčšinou je to ale z celého svadobného dňa okolo 600+ fotografií.

Do koľkých dní po svadbe nám odovzdáte naše fotografie?

Fotografie väčšinou odovzdávam do 3-5 týždňov, záleží na mojom vyťažení a samozrejme aj na našej dohode. Pár dní po svadbe Vám pošlem aspoň zopár už upravených fotografií, aby ste sa mohli potešiť.

Kedy by sme si mali u vás rezervovať dátum svadobného fotenia?

12 mesiacov pred svadbou je to ideálne, ale samozrejme, ak si chcete byť istí, že Váš dátum bude voľný, tak je najvhodnejšie urobiť rezerváciu „hneď“ ako budete vedieť dátum vášho dňa D. Nebojte sa informovať o voľných termínoch na fotenie Vášho svadobného dňa, kľudne ma kontaktujte.

Aké sú Vaše ceny a balíčky?

Ponuku svadobných balíčkov môžete nájsť priamo tu na mojej stránke v sekcii Služby a ceny. No úplne chápem, že každý má o svojej svadbe iné predstavy, preto Vám rada pošlem cenovú ponuku na mieru pre Vás. Kľudne ma kontaktujte emailom na jencovaphotography@gmail.com alebo cez kontaktný formulár na tejto stránke. Budem sa tešiť.

Odkiaľ ste, kde všade pôsobíte?

Som z Košíc a pôsobím na celom východnom Slovensku. Avšak kvôli zaujímavej svadbe, páru, či zákazke nemám problém prísť fotiť na akékoľvek miesto.

Čím fotíte, aká je Vaša výbava?

Na fotenie používam bezzrkadlovku Sony Alpha 7 III. Rada fotím 85mm objektívom s clonou f1.4, ale používam aj 35mm f1.4 a 24-75mm f2.8 objektívy. Takisto disponujem Godox bleskom, rôznymi filtrami a ďalšími fotografickými pomôckami. Výbava fotografa je dôležitá, no podľa mňa je dôležitejšie, ako so svojím vybavením, svetlom a momentom/emóciou vie pracovať.

Koľko času si máme vyhradiť na portrétne svadobné fotenie?

Portrétne fotenie väčšinou trvá hodinu až dve. V niektorých prípadoch to môže byť aj viac. Naozaj je všetko o našej dohode a záleží aj na tom, na koľkých lokalitách sa chcete fotiť. Hlavné pre mňa je, aby ste pri fotení nemali stres a pocit, že sa musíme ponáhľať.

Môžete nám zarezervovať termín?

Samozrejme, termín si u mňa môžete rezervovať zaplatením rezervačného poplatku. Kľudne mi napíšte a dám Vám viac informácií.