Otázky a odpovede

Upravuješ všetky fotky?

Áno! Fotograf, ktorý neupravuje všetky fotky, alebo hodí na všetky jeden preset pre mňa nie je plnohodnotným fotografom.

Koľko fotografií dostaneme po svadbe?

To záleží na tom, aký svadobný balík si vyberiete. Väčšinou je to ale okolo 600 fotiek.

Fotíš aj predsvadobné fotenie?

Samozrejme, rada s vami dokonca aj vycestujem na nejaké pekné miesto vhodné pre vaše „rande“ fotenie .

Môžeš nám zarezervovať termín?

Áno, na pár dní sa termín dá rezervovať.

Fotíš aj s viacerými fotografmi naraz?

Áno, ale iba ak je to potrebné. Na väčšinu fotení si vystačím aj sama. O druhom fotografovi by som rozmýšľala hlavne v prípade väčšej svadby : 200+ hostí.

Aké sú tvoje ceny a balíčky?

Každý má o svojej svadbe iné predstavy, preto vám rada pošlem moje už vytvorené svadobné balíčky na váš email. Kľudne ma kontaktujte na emaile miriam@jencovaphotography.com alebo cez kontaktný formulár na tejto stránke.

Do koľkých dní po svadbe nám odovzdáte naše fotografie?

Fotografie väčšinou odovzdávam do 3 týždňov. Do 2 dní po svadbe vám pošlem aspoň zopár už upravených fotografií, aby ste sa mohli potešiť.

Fotíte aj iné veci ako svadby a portréty?

Svadby sú mojou najväčšou srdcovkou. Milujem, keď môžem zachytiť lásku! Či už medzi mužom a ženou alebo rodičom a dieťaťom. Ale samozrejme, fotografii sa medze nekladú a preto fotím aj už spomenuté portréty a robím aj komerčné fotenia.

Odkiaľ ste, kde všade pôsobíte?

Som z Košíc, ale bývam v Bratislave. No s mojím manželom veľa a radi cestujeme, takže nemám problém prísť fotiť na hocijaké miesto.

Kedy by sme si mali u vás rezervovať dátum svadobného fotenia?

6-12 mesiacov pred svadbou je to ideálne, ale samozrejme, ak si chcete byť istí, že váš dátum bude voľný, tak je najvhodnejšie urobiť rezerváciu „hneď“ ako budete vedieť dátum vášho dňa D.

Ako dlho už fotíš?

Fotiť som začala pred 10 rokmi, kedy moja mamka kúpila našu prvú zrkadlovku Nikon. Keďže sa aktívne venovala foteniu, naučila ma vtedy mnoho vecí o fotografii ako takej. Či už išlo o kompozíciu, získanie vhodných svetelných podmienok pre fotografiu, alebo samotnú prácu s fotoaparátom. Od vtedy sa aj ja venujem fotografii aktívne, s výnimkou niekoľkých mesiacov, kedy som čas venovala hlavne škole a ľuďom.

Čím fotíte?

Na fotenie používam bezzrkadlovku Sony Alpha 7 III. Aj keď telo je dôležité, podľa mňa je dôležitejšie, aké fotograf používa objektívy. A samozrejme, ako so svojím vybavením vie pracovať.

Koľko času si máme vyhradiť na portrétne fotenie?

Portrétne fotenie väčšinou trvá hodinu a pol až dve. V špeciálnych prípadoch to môže byť aj viac. Hlavné pre mňa je, aby ste pri fotení nemali stres a pocit, že sa musíme ponáhľať.

V akej forme odovzdávate fotografie?

Štandardne odovzdávam fotografie na USB kľúči, v tlačenej forme v darčekovom balení a vo forme online galérie dostupnej ešte rok po svadbe. Ak budete chcieť, je možné si doobjednať ďalšie kópie USB kľúčov alebo tlačených fotografií. Ponúkam aj kompletný servis okolo zhotovenia rôznych albumov, fotokníh, obrazov atď.

Sú cestovné náklady súčasťou balíkov?

Nie, nie sú súčasťou balíkov. Cestovné náklady hradí môj zákazník. Tie avšak neslúžia ako môj ďalší zárobok. Pokrývajú mi výdavky na transport od môjho domu až k vám a naopak. No vďaka manželovej práci veľa cestujeme, preto sa ľahko môže stať, že mi platiť cestovné náklady nebudete musieť. Ozvite sa mi, iste sa dohodneme.

Fotíte aj v ateliéri?

Samozrejme. Aj keď radšej mám reportážny/dokumentárny typ fotografie, môžeme si naplánovať aj ateliérové fotenie.